KOICA delegatsiyasi bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
28 fevral kuni Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligida Koreya Xalqaro hamkorlik bo‘yicha agentligi delegatsiyasi bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi. Koreya delegatsiyasi agentlikning yurtimizdagi bo‘linmasi rahbari Im Jong Xi boshchiligida tashrif buyurdi.
KOICA delegatsiyasi yurtimizga Toshkent axborot texnologiyalari universitetida axborot-kommunikatsiya texnologiyalarini joriy qilish orqali innovatsiyalashgan ta’limiy muhitni rivojlantirishga oid loyiha bo‘yicha birlamchi tadqiqotlarni olib borish uchun tashrif buyurgan.
Uchrashuvda axborot texnologiyalari sohasi uchun kadrlar tayyorlash bo‘yicha hamkorlik, jumladan Toshkent axborot texnologiyalari universitetida masofaviy ta’lim va elektron kutubxona tizimlarini tatbiq qilish istiqbollari muhokama qilindi. Qayd etilganidek, TATU hamda KOICA o‘rtasidagi hamkorlikning rivojlanishi O‘zbekistonda xalqaro talablarga mos mutaxassislar tayyorlashdagi navbatdagi muhim qadam bo‘ladi.
Tomonlar ta’limda zamonaviy texnologiyalarni joriy qilish bo‘yicha TATU va KOICA o‘rtasidagi loyihaning dastlabki harakatlanish rejasini tezkorlik bilan ishlab chiqilishini kelishib oldilar.

Встреча с миссией KOICA
28 февраля в Министерстве по развитию информационных технологий и коммуникаций состоялась встреча с миссией Корейского агентства по международному сотрудничеству (KOICA) во главе с директором офиса KOICA в Узбекистане Им Джонг Хи.
Миссия KOICA прибыла в Ташкент для проведения предварительных исследований по проекту технического содействия «Развитие инновационной образовательной среды Ташкентского университета информационных технологий путем применения ИКТ».
На встрече обсуждены перспективы развития сотрудничества по подготовке кадров в области информационных технологий, в частности внедрения системы дистанционного обучения и электронной библиотеки в ТУИТ. Было отмечено, что расширение сотрудничества между ТУИТ и KOICA будет способствовать повышению качества подготовки квалифицированных специалистов в сфере ИКТ на уровне международных стандартов.
Стороны договорились в скором времени разработать план действий по сотрудничеству между ТУИТ и KOICA путем внедрения современных технологий обучения.