«GEOTWO» kompaniyasi vakillari bilan uchrashuv
O‘zbekiston Respublikasi axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligida 9 fevral kuni «GEOTWO CO LTD» (Koreya Respublikasi) kompaniyasi vakillari bilan uchrashuv o‘tkazildi. Unda o‘z yechimlarimiz asosida milliy geoinformatsion dasturiy ta’minot yaratish borasida hamkorlik masalasi muhokama qilindi.
Uchrashuv davomida tomonlar geoinformatsion tizimlarni rivojlantirish, chet mahsulotlarga qaramlikni keskin kamaytirish, kelgusida xizmatlar va dasturiy mahsulotlarni eksport qilish imkoniyatlarini yaratish uchun milliy axborot tizimlarini mahalliylashtirish va ishlab chiqish borasida hamkorlikka kelishib olishdi.
«GEOTWO CO LTD» 2000 yili tashkil etilgan mustaqil geoinformatsion kompaniya bo‘lib, Janubiy Koreya yer-qurilish va axborot makoni bozorida yetakchi sanaladi. «GEOTWO» kompaniyasi yechimlarining o‘ziga xosligi shundaki, ular AQShning «ESRI» kompaniyasiga tegishli mashhur «ArcGIS» dasturiy mahsulotiga turdosh sanaladi va Koreya Respublikasi hamda boshqa qator mamlakatlar davlat organlarida joriy etilgan.

Встреча с представителями компании GEOTWO
9 февраля в Мининфоком прошла встреча с представителями корейской компании GEOTWO CO LTD, на которой обсуждено сотрудничество в области разработки национального геоинформационного программного обеспечения, на базе собственных решений.
В ходе встречи стороны договорились сотрудничать в развитии геоинформационных систем, кардинальном уменьшении зависимости от иностранных продуктов, локализации и создании национальных информационных систем для возможности дальнейшего экспорта программного обеспечения и оказание услуг.
GEOTWO CO LTD - независимая геоинформационная компания, основанная в 2000 году, является ведущей в индустрии землеустройства и пространственной информации в Корее. Уникальность решений компании GEOTWO в том, что они являются аналогом известного программного продукта ArcGIS, от американского производителя ESRI, и успешно внедрены в государственных органах Республики Корея и других стран.