2022-yil 22-yanvar kuni Fargʻona viloyati Elektromagnit moslashuv xizmati xodimlari va Oʻzbekiston Respublikasi Mudofaasiga koʻmaklashuvchi “Vatanparvar” tashkiloti Fargʻona viloyati boshqarmasi qoshidagi Radiohavaskorlik klubi radiohavaskorlari bilan uchrashuv tashkil qilindi.
2021-yil davomida Radiosport musoboqalarida faol qatnashgan radiohavaskorlar diplom va esdalik sovgʻalari bilan taqdirlandilar.
Quvonarli tarafi, radiohavaskorlar qatorida bir nechta yosh radiohavaskorlar ham uchrashuvda ishtirok etdilar. Uchrashuvda radiohavaskorlarni qiynab kelayotgan bir qancha savollarga Fargʻona viloyati EMMX xodimlari toʻliq javob berdilar. Uchrashuv soʻngida radiohavaskorlarga “Elektromagnit moslashuv markazi” DUK tomonidan berilgan ruxsatnomalar topshirildi.

Встреча с радиолюбителями
22 января 2022 года была организована встреча сотрудников Службы электромагнитной совместимости Ферганской области с радиолюбителями учебно-спортивного технического клуба при Ферганской областной организации содействия обороне Республики Узбекистан «Ватанпарвар».
Любители, активно участвовавшие в соревнованиях по радиоспорту в течение 2021 года, были награждены дипломами и памятными подарками.
На встрече присутствовали несколько молодых радиолюбителей. В ходе встречи сотрудники СЭМС Ферганской области ответили на все возникшие вопросы радиолюбителей. По окончании встречи радиолюбителям были вручены разрешения на право эксплуатации любительской радиостанции, выданные ГУП «Центром электромагнитной совместимости».