2018 yilning 23 iyulida Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligida Moskva shahri hukumati vazirining maslahatchisi hamda o‘rinbosari – Tashqi iqtisodiy va xalqaro aloqalar departamenti rahbari Oleg Shutenko bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda har ikki tomon "xavfsiz shahar", "aqlli shahar" kabi bugungi dolzarb konsepsiyalarni amalga oshirish yo‘nalishlarida hamkorlik qilish imkoniyatlari muhokama qilindi, Moskva shahrida zamonaviy vositalarni joriy qilish bo‘yicha muvaffaqiyatli amaliyot va tajribalar qayd etildi. Xususan, rossiyalik ekspertlar aholi bilan elektron aloqalarni o‘rnatishga qaratilgan onlayn xizmat ko‘rsatishni rivojlantirish, "aqlli transport tizimi" va boshqa loyihalar xususida to‘xtaldilar.
O‘z navbatida, O‘zbekiston tomoni mamlakat shaharlarining xavfsiligini ta’minlash yuzasidan qilinayotgan loyihalarni haqida ma’lumot berdilar. Uchrashuv yakunlari bo‘yicha tomonlar istiqbolda hamkorlikni mustahkamlash bo‘yicha kelishib oldilar.

Встреча с советником Министра Правительства г.Москвы
23 июля 2018 года в Мининфокоме состоялась встреча с советником Министра Правительства г.Москвы – руководителем Департамента внешнеэкономических и международных связей, заместителем начальника Отдела Министра Олегом Шутенко.
В ходе встречи стороны рассмотрели возможность сотрудничества в сфере реализации концепции, таких проектов как «Безопасный город», «Smart city». Отмечалось, что на сегодняшний день в Москве успешно реализовано большое количество проектов по модернизации городской среды. В частности, российская сторона рассказала о реализованных проектах – онлайн-сервисе для взаимодействия с населением, интеллектуальных транспортных системах и других.
В свою очередь, узбекская сторона рассказала о проводимых работах по реализации проекта «Безопасный город» в Узбекистане. По итогам встречи достигнута договоренность о дальнейшем укреплении взаимовыгодного сотрудничества.