Sohamiz mehnat faxriylari bilan uchrashuv
Davlatimiz Rahbarining tashabbusi bilan mamlakatimizda keksa avlod vakillarini har tomonlama qo‘llab-quvvatlash, ularning yosh avlodni xalqimizning ko‘p asrlik an’analarini hurmat qilish ruhida tarbiyalash ishidagi rolini oshirishga qaratilgan keng ko‘lamli ishlar amalga oshirilmoqda.
Keksalarga hurmat ko‘rsatish, ularga har tomonlama ko‘mak berish, ularning jamiyatdagi ijtimoiy faolligini yanada oshirishga qaratilgan ishlar doirasida joriy yilning fevral oyida Navoiy viloyati Elektromagnit moslashuv xizmati xodimlari tomonidan uzoq yillar sohada ishlab nafaqaga chiqqan keksa faxriylar xonadonlariga tashrif buyurilib, ular bilan dildan suhbatlashildi. Xususan, mazkur tashriflar bilan nuroniylarning holidan xabar olish, ularni ma’naviy qo‘llab-quvvatlash, ularga hurmat-ehtirom ko‘rsatish va e’zozlash korxonamiz xodimlarining asosiy maqsadi etib belgilandi.
Kasbimiz faxriylari bilan muloqot chog‘ida korxonamizning o‘ttiz besh yillik tarixi, rivojlanish bosqichlari, o‘tgan davr mobaynida amalga oshirilgan tubdan takomillashtirish, soha xodimlari va faxriylarining ijtimoiy himoyasini kuchaytirish hamda,  tizimni xalq manfaatlariga xizmat qiladigan professional kadrlar bilan ta’minlashga qaratilgan keng ko‘lamli islohotlar haqida so‘z bordi.
Mazkur tashriflar doirasida o‘zining ko‘p yillik hayotini sohaga bag‘ishlagan, bilim va tajribasi bilan ko‘plab yoshlarni tarbiyalagan, kamtarin va mehnatkash faxriylar bilan o‘tkazilgan suhbatlar yoshlar uchun ibrat maktabi vazifasini o‘tadi.

По инициативе Главы нашего государства в стране проводится широкомасштабная работа, направленная на всестороннюю поддержку представителей старшего поколения, повышение их роли в деле воспитания подрастающего поколения в духе уважения к многовековым традициям нашего народа.
В рамках работы, направленной на оказание поддержки и всесторонней помощи пожилым людям, дальнейшее повышение их социальной активности в обществе, в феврале текущего года сотрудники Службы электромагнитной совместимости Навоийской области посетили дома пенсионеров, много лет проработавших в отрасли, и побеседовали с ними. Основной целью этих визитов для сотрудников службы было получение информации о состоянии наших многоуважаемых пенсионеров, выражение им уважения и почтения.
В ходе общения с ветеранами нашей отрасли обсуждалась тридцатипятилетняя история нашего предприятия, этапы его развития, кардинальное совершенствование, проведенное за прошедший период, усиление социальной защиты работников и ветеранов отрасли, а также широкомасштабные реформы, направленных на обеспечение системы профессиональными кадрами, служащими интересам народа.
Беседы, проведенные в ходе этих визитов со скромными и трудолюбивыми ветеранами, посвятившими много лет жизни нашей отрасли, воспитавшими множество молодых людей благодаря своим знаниями и опыту, играют роль образцовой школы для молодежи