Talaba-yoshlar bilan suhbat
2022-yilning 13-oktabr kuni Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti Farg‘ona filialida Farg‘ona viloyati Elektromagnit moslashuv xizmati xodimlari 3-4-bosqich talabalari bilan uchrashuv o‘tkazishdi.
Uchrashuv davomida talabalar bilan ochiq muloqot tashkil etildi. EMMX rahbari Mirzaaxmedov A.Z. “Elektromagnit moslashuv markazi” DUKning tuzilmasi, funksiyalari, vazifalari va faoliyati hamda Farg‘ona viloyati EMMXning vazifalari va ish jarayoni haqida batafsil to‘xtalib o‘tdi. Muhandislar Sadixanov Sh.I., Alimdjanov D.B. va Karimov A.U. o‘z ishining xususiyatlari va foydalanilayotgan o‘lchov vositalarining imkoniyatlari bilan o‘rtoqlashdilar.
Farg‘ona viloyati EMMX xodimlari tomonidan talabalarning qiziqtirgan barcha savollariga batafsil javoblar berildi. Bunday uchrashuvlar talaba yoshlarga kelajakda sohaga sidqidildan xizmat qiluvchi mutaxassis bo‘lib yetishishda turtki bo‘ladi deb hisoblaymiz.

13 октября 2022 года в Ферганском филиале Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий сотрудники Службы электромагнитной совместимости Ферганской области провели встречу со студентами 3-х и 4-х курсов.
В ходе встречи был организован открытый диалог со студентами. Начальник СЭМС Мирзаахмедов А.З. подробно рассказал о структуре, функциях, задачах и деятельности ГУП «Центра электромагнитной совместимости», а также задачах и рабочем процессе СЭМС Ферганской области. Инженеры Садиханов Ш.И., Алимджанов Д.Б. и Каримов А.У. поделились особенностями своей работы и возможностями измерительных приборов.
Со стороны сотрудников СЭМС Ферганской области были даны подробные ответы на все интересующие вопросы студентов. Мы считаем, что такие встречи будут мотивировать молодых студентов стать в будущем специалистами, которые добросовестно будут служить отрасли.