Сирдарё вилоятида фуқаролар билан сайёр қабул ўтказилди
2017 йил 10 февраль куни Электромагнит мослашув маркази ДУК раҳбари томонидан  Сирдарё вилояти Гулистон шаҳрида фуқаролар билан сайёр қабул ўтказилди. Сайёр қабулни Электромагнит мослашув маркази ДУК бошлиғи Рустам Пулатович Мансуров ўтказди.
Сайёр қабул корхона раҳбариятининг ҳудудларда сайёр қабул ўтказиш бўйича тасдиқланган жадвали асосида ташкил этилди.
ЭМММ ДУК бошлиғи йиғилиш қатнашчиларига корхона фаолияти ва вазифалари тўғрисида ахборот берди. Ҳозирги кунда корхонамизда «Жисмоний ва юридик шахсларнинг мурожаатлари тўғрисида»ги Ўзбекистон Республикаси Қонунининг ижросини таъминлаш борасида амалга оширилаётган ишлар ҳамда келиб тушаётган мурожаатларни кўриб чиқиш тартиби бўйича тушунтиришлар берди.
Шунингдек, корхона раҳбари фуқаролар билан ташкил этилаётган сайёр қабулларнинг Ўзбекистон Республикаси ҳудудида радиочастота спектридан фойдаланишни тартибга солиш бўйича долзарб масалаларнинг ечимини топишда катта аҳамиятга эга эканлигини таъкидлади.
Сайёр қабул иштирокчилари кўрсатилаётган телекоммуникация хизматларини яхшилаш, соҳада мавжуд муаммолар юзасидан ва ўзларини қизиқтирган саволлар билан мурожаат қилишди. Шунингдек, тадбир иштирокчилари соҳани янада ривожлантириш борасида ўз фикр-мулоҳазалари ва таклифларини билдиришди.
ЭМММ ДУК раҳбари ўтказилган сайёр қабул давомида барча ёритиб ўтилган масалалар, берилган саволлар ва таклифлар юзасидан белгиланган тартибда чора-тадбирлар амалга оширилишини таъкидлаб, айрим масалалар юзасидан Сирдарё вилояти ЭММХ бошлиғига топшириқлар берди.

10 февраля 2017 года в городе Гулистан Сырдарьинской области прошел выездной прием граждан руководством Центра электромагнитной совместимости. Прием проводил начальник ГУП ЦЭМС Рустам Пулатович Мансуров. Выездные приемы граждан проводятся в соответствии с графиком выездных приемов руководства предприятия.
Начальник ГУП ЦЭМС проинформировал присутствующих о деятельности и функциях предприятия. Также он рассказал, как на нашем предприятии реализуются требования Закона Республики Узбекистан «Об обращениях физических и юридических лиц», какой порядок рассмотрения поступающих обращений, а также отметил важность организации выездных приёмных граждан в решении актуальных задач в области регулирования использования радиочастотного спектра на территории Республики Узбекистан.
Начальником ЦЭМС было отмечено, что по итогам проведённой выездной приёмной по всем поднятым вопросам и пожеланиям, высказанными участниками будут приняты необходимые меры и конкретные решения, а также по отдельным вопросам были даны конкретные поручения начальнику СЭМС Сырдарьинской области.