Қашқадарё вилоятида сайёр қабул
Электромагнит мослашув маркази давлат унитар корхонасининг жисмоний ва юридик шахсларни сайёр қабул қилиш жадвалига мувофиқ Қарши шахрида ЭМММ ДУК бошлиғи ўринбосари Хашимходжаев Авазбек Хабибуллаевич раислигида 2019 йил 17-октябрда сайёр қабул йиғилиши бўлиб ўтди.
Сайёр қабулда Вазирликнинг Қашқадарё вилояти ҳудудий бошқармаси, Ўзбекистон Республикаси ахборотлаштириш ва телекоммуникациялар соҳасида назорат бўйича давлат инспекция Қашқадарё вилояти ҳудудий инспекцияси, Қашқадарё Радиотелеузатиш маркази ва сотали алоқа операторлари вакиллари иштирок этдилар.
Сайёр қабул давомида Аваз Хабибуллаевич сўзга чиқиб, соҳадаги ютуқлар, мавжуд камчиликлар ва келажакдаги режалар тўғрисида маъруза қилди. Шунингдек, РЭВ ва ЮЧҚга рухсатномаларни беришни соддалаштириш, уяли алоқа тизимлари сифатини яхшилаш ва маълумотларни узатиш тармоқларини жадал ривожлантириш масалалари муҳокама қилинди.
Сайёр қабул қатнашчилари ўзларини қизиқтирган саволларига тўлиқ жавоб олдилар.
ЭМММ ДУК бошлиғи ўринбосари йиғилишда муҳокама қилинган масалалар эътиборсиз қолдирилмаслигини таъкидлаб ўтди.

Выездной приём в Кашкадарьинской области
В соответствии с графиком выездных приёмов физических и юридических лиц со стороны руководства ГУП ЦЭМС, 17-октября 2019 года в городе Карши состоялся приём под председательством заместителя начальника ЦЭМС Хашимходжаевым Авазом Хабибуллаевичем.
На выездном приеме приняли участие представители территориального управления Кашкадарьинской области Мининфоком, территориальной инспекции Кашкадарьинской областной Государственной инспекции по контролю в сфере информатизации и телекоммуникаций Республики Узбекистан, Кашкадарьинского РТПЦ и операторы сотовой связи.
Аваз Хабибуллаевич выступил с докладом о достижениях в области связи, текущих недостатках и планах на будущее. А также были рассмотрены вопросы об упрощении выдачи разрешительных документов на РЭС и ВЧУ, об улучшении качества систем мобильной связи и об ускоренном развитии сетей передачи данных.
Участники выездного приёма получили исчерпывающие ответы на все интересующие их вопросы.
Заместитель начальника ГУП ЦЭМС отметил, что вопросы и предложения, которые обсуждались на мероприятии, не останутся без вниманий.