Вилоятларда сайёр қабуллар давом этмоқда.
“Халқ билан мулоқот ва инсон маанфатлари йили” муносабати билан Республикамиз миқёсида сайёр қабуллар корхонамиз раҳбаряти томонидан доимий равишда ўтказилиб келинмоқда. Бу сафарги сайёр қабул Наманган вилоятида бўлиб ўтди.
Уни ЭМММ ДУК рахбарининг ўринбосари Аваз Хошимходжаев олиб борди.
Соха фаолиятини тартибга солиш ва ривожлантиришга оид кўплаб қонун хамда қонуности хужжатлари мавжудлиги бўла туриб, уларнинг мазмун мохиятини ахоли ва тадбиркорларга етказишда камчиликларга йўл қўйилаётганлигини ва мурожатларнинг асосий қисми ҳуқуқий-меъёрий қоидалар билан ўз вақтида хабардор қилинмаганлиги оқибатидалигини таъкидлади.
Шу аснода сохага таалуқли қонунлар ва қонуности нормалари яна бир бора эслатилиб, йиғилганлар эътиборига меъёрий хужжатлар диаграммаси хавола этилди.
Шунингдек кун тартибидаги яна бир масала Ўзбекистоан Республикасининг “Жисмоний ва юридик шахслар мурожатлари тўғрисида”ги қонуни, ундаги мурожатлар билан ишлаш хамда кўрсатилаётган алоқа хизматлари сифатини ошириш ва мавжуд камчиликларни бартараф этиш хусусида тўхталиб, бу борада қилиниши зарур бўлган ишлар бўйича маслахатлар берди.
Қабул давомида Ўзбекистон Республикаси ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазирлиги Наманган вилояти худудий бошқармаси бошлиғи Ю.Ишанов, “Ўзбектелеком” АК Наманган филиали директори Ш.Тоштемиров, Андижон РТУМ Наманган участкаси бошлиғи С.Юсупов, Наманган вилояти ЭММХ бошлиғи Д.Ташпулатов ва бошқалар сўзга чиқиб, мухокамадаги масалар хусусида мулоҳазалар билдиришди.

Выездные приемы граждан продолжаются в областях
В связи с «Годом диалога с народом и интересов человека», руководством предприятия постоянно организовываются выездные приемы граждан. На этот раз выездной прием граждан проводился в офисе СЭМС Наманганской области, способствуя процессу развития общества в целом, в тоже время выявив серьёзные недостатки в различных сферах жизни.
Беседой на приёме руководил заместитель руководителя ГУП ЦЭМС Аваз Хашимходжаев. Он, в частности, отметил, что несмотря на существование множества законодательных и подзаконодательных документов, работа по ознакомлению с их содержанием населения, в частности предпринимателей, не налажена. В результате подавляющее большинство обращений людей связано с незнанием соответствующих юридических нормативов.
Во время мероприятия участникам были розданы соответствующие нормативные документы. Далее ведущий приёма по второму вопросу повестки дня обстоятельно рассказал участникам приёма о сути закона Республики Узбекистан «Об обращениях физических и юридических лиц» и об организации работ по устранению недостатков обслуживания населения в сфере связи и дал ряд ценных рекомендаций.
На приёме принимали участие и выступали: начальник Наманганского регионального управления Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан Ю. Ишанов, директор Наманганского филиала АК «Узтелеком» Ш. Тоштемиров, начальник Наманганского участка Андижанского РТПЦ С. Юсупов, начальник СЭМС Наманганской области Д. Ташпулатов и другие.