Samarqand viloyati aholisi uchun telekommunikatsiya xizmatlarining sayyor savdosi va jamoat Wi-Fi zonalari tashkil etildi
“O‘zbektelekom” AK Samarqand filiali 222-ATSda uskunalarni modernizatsiyalash munosabati bilan, Samarqand shahrining Beklar va Nayman mahallalari aholisi uchun yangi texnologiyalar bo‘yicha abonentlarni ulash yuzasidan telekommunikatsiya xizmatlarining sayyor savdosi tashkil etildi. Samarqand viloyati Jomboy, Nurobod va Qo‘shrobod tumanlari aholisi uchun yangi jamoat Wi-Fi zonalari foydalanishga topshirildi.
Sayyor savdo davomida fuqarolarga ushbu hududda o‘rnatilgan zamonaviy MSAN qurilmasi hamda ADSL va VDSL texnologiyalari haqida ma’lumotlar berildi. Qurilmani modernizatsiyalash Internet tarmog‘iga ulanish tezligi va sifatini oshirish imkonini beradi. Aholiga VDSL texnologiyasi bo‘yicha qayta ulanish taklif etildi, shuningdek yanada yangi tezkor va amaldagi hamyonbop tarif rejalar haqida ma’lumotlar berildi.
Sayyor savdolar o‘tkazish davomida aholiga UZTELECOM kompaniyasining telekommunikatsiya xizmatlariga yashash joyidan tashqariga chiqmagan holda ulanish imkoniyati taqdim etildi, shuningdek, amaldagi abonentlardan kompaniyaning telekommunikatsiya xizmatlaridan foydalanish chog‘ida yuzaga  kelgan nosozliklarni bartaraf etish bo'yicha arizalar qabul qilindi.
Bundan tashqari, O‘zbekiston Respublikasi Mustaqilligining 29 yilligini nishonlash arafasida Jomboy, Nurobod va Qo'shrobod tumanlarida yangi Wi-Fi zonalarini ishga tushirdi.
“O‘zbektelekom” AK hududiy filiallari tomonidan telekommunikatsiya tarmoqlari va uskunalarini doimiy ravishda modernizatsiya qilinishi O‘zbekistonning eng chekka hududlarida istiqomat qiluvchi aholiga yuqori sifatli hamda zamonaviy aloqa xizmatlaridan foydalanish imkonini beradi.

Выездные продажи телекоммуникационных услуг и общественные Wi-Fi зоны для жителей Самаркандской области
Самаркандский филиал АК «Узбектелеком» провёл выездную акцию по подключению абонентов по новым технологиям для жителей махаллей Беклар и Найман г.Самарканда в связи с модернизацией оборудования на АТС-222. Для жителей Джамбайского, Нурабадского и Кушрабадского районов Самаркандской области были запущены в эксплуатацию новые общественные Wi-Fi зоны.
В ходе выездных продаж граждане были проинформированы об установленном в районе более современного оборудования MSAN и различии технологий ADSL и VDSL. Модернизация оборудования позволяет улучшить качество и повысить скорость доступа в сеть Интернет. Жителям домов предлагали прямо во время выездных продаж провести переподключение  по технологии VDSL, а также рассказали о новых более скоростных и выгодных действующих тарифных планах.
В ходе проведения выездных продаж жителям представилась уникальная возможность подключиться к телекоммуникационным услугам от UZTELECOM непосредственно там , где они проживают, а также, были приняты заявки от действующих абонентов для устранения неисправностей в ходе использования телекоммуникационных услуг Компании.
В период выездной акции прошли встречи с председателями сходов граждан махаллей Беклар и Найман , изучены заявки и предложения по телекоммуникационным услугам, предоставлена ​​информация о дальнейших планах Компании.
Кроме этого, накануне празднования 29-летия независимости Республики Узбекистан Самаркандский филиал АК «Узбектелеком» для удобства населения запустил новые Wi-Fi зоны в Джамбайском, Нурабадском и Кушрабадском районах Самаркандской области.
Постоянная модернизация телекоммуникационных сетей и оборудования со стороны региональных филиалов АК «Узбектелеком» позволяет жителям самых отдаленных районов Узбекистана получать качественные и современные услуги связи.