Yangi hayot uchun, Yangi O‘zbekiston uchun!
Namangan viloyati EMMX jamoasida ma’naviy-ma’rifiy ishlar rejasiga asosan, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 27-iyuldagi “O‘zbekiston Respublikasi  davlat mustaqilligining 32 yillik bayramiga tayyorgarlik ko‘rish va uni ko‘tarinki ruhda o‘tkazish to‘g‘risida’’ gi PQ-241-sonli Qarorida keltirib o‘tilgan “Yangi hayot uchun, yangi O‘zbekiston uchun!’’ deb nomlangan bosh g‘oyani ilgari surish maqsadida ma’rifiy ruhdagi davra suhbati tashkil etildi.
aaaaaaaaaaaaaaaa1000x749.jpeg
O‘zbekiston Respublikasi mustaqilligining 32 yilligiga bag‘ishlangan qaroridan ko‘zlangan asosiy maqsad Vatanimiz mustaqilligini yanada mustahkamlash hamda yurtimizdagi barcha sohalarni takomillashtirish ko‘zda tutilgan bo‘lib, yurtimizdagi o‘zgarishlarni va mustaqillik eng ulug‘ ne’mat ekanligini yosh avlodga yetkazishni ham ko‘zda tutadi.
ssssssssss1000x749.jpeg
Davra suhbatida mustaqillikka erishish tarixi, mustaqillikdan keyingi yurtimizda amalga oshirilayotgan islohotlar va Yangi O‘zbekistonning bugungi taraqqiyot darajasi, Yangi O‘zbekistonda inson qadri aziz ekanligi haqida batafsil ma’lumotlar berib o‘tildi.

В целях продвижения основной идеи под названием «Во имя новой жизни, во имя Нового Узбекистана!», упомянутой в Постановлении Президента Республики Узбекистан от 27 июля 2023 года № ПП-241«О подготовке и проведении празднования 32-й годовщины государственной независимости Республики Узбекистан» в соответствии с планом духовно-просветительской работы в обществе СЭМС Наманганской области был проведён очередной круглый стол.
Основной целью постановления президента о подготовке к празднованию 32-й годовщины Независимости Республики Узбекистан, является дальнейшее укрепление независимости нашей страны и улучшение всех сфер нашей страны, а также донесение до сегодняшнего молодого поколения об изменениях в нашей стране и того факта, что независимость является величайшим благословением.
В ходе круглого стола были даны подробные сведения об истории независимости, реформах, проведенных в нашей стране после обретения независимости, нынешнем уровне развития Нового Узбекистана, важности общечеловеческих ценностей в Новом Узбекистане.