YOZGI OROMGOH — ENG ZAVQLI MASKAN
Xorazm viloyatidagi go‘zal tabiat bag‘rida joylashgan “Jayhun quyoshi” bolalar sog‘lomlashtirish oromgohida Qoraqalpog‘iston Respublikasi Elektromagnit moslashuv xizmati xodimlarining 14 yoshgacha bo‘lgan farzandlari uchun dam olish tadbirlari tashkil etildi.
photo2025-07-1617-52-03.jpg
Ushbu oromgohda bolalar 12 kun davomida mazmunli hordiq chiqarish, yangi do‘stlar orttirish va turli to‘garaklarda ishtirok etish imkoniyatiga ega bo‘ldilar. Oromgohda bolalar uchun har kuni sport musobaqalari, madaniy tadbirlar, intellektual o‘yinlar va sog‘lomlashtirish mashg‘ulotlari tashkil qilingan.
photo2025-07-1617-52-07.jpg
Navbatdagi o‘quv yilini tugatib, yozgi ta’tilga chiqgan bolalar uchun bu kabi oromgohlar nafaqat sog‘lomlashtirish, balki ijtimoiy va ma’naviy tarbiya olish uchun ham muhim ahamiyat kasb etadi. Bolalar tabiat qo‘ynida maroqli dam olib, turli ko‘ngilochar va rivojlantiruvchi mashg‘ulotlarda ishtirok etdilar.
photo2025-07-1617-52-12.jpg
Xodimlarning farzandlari uchun bunday imkoniyatlar yaratilishi avvalambor korxona tomonidan ishchi-xodimlarning mehnati qadrlanishining amaliy ifodasidir.
Oromgoh rahbariyati bolalarning xavfsizligini ta’minlash, ularning oromgohda o‘tgan vaqtini mazmunli dasturlar bilan boyitishga alohida e’tibor qaratgan.
photo2025-07-1617-52-16.jpg
Qisqa muddatli bo‘lsada, bolalarning ushbu 12 kunlik dam olishlari ularning hayotida yorqin xotira sifatida qolishi shubhasiz.

ЛЕТНИЙ ОЗДОРОВИТЕЛЬНЫЙ ЛАГЕРЬ — САМОЕ ВЕСЁЛОЕ МЕСТО ОТДЫХА
В живописном уголке Хорезмской области, в детском оздоровительном лагере «Жайхун куёши», был организован летний отдых для детей сотрудников Службы электромагнитной совместимости Республики Каракалпакстан в возрасте до 14 лет.
photo2025-07-1617-52-03.jpg
В течение 12 дней дети смогли полноценно отдохнуть, завести новых друзей и поучаствовать в различных кружках и секциях. Каждый день в лагере проходили спортивные соревнования, культурно-развлекательные мероприятия, интеллектуальные игры и занятия, способствующие укреплению здоровья.
photo2025-07-1617-52-07.jpg
Для детей, завершивших учебный год и вышедших на летние каникулы, такие лагеря имеют особую ценность: они не только способствуют физическому оздоровлению, но и помогают в социализации и духовно-нравственном воспитании. На лоне природы дети провели время весело и с пользой, участвуя в разнообразных развивающих и развлекательных играх.
photo2025-07-1617-52-12.jpg
Предоставление таких возможностей для детей работников — это наглядный пример заботы и признания со стороны предприятия за труд своих сотрудников.
photo2025-07-1617-52-16.jpg
Руководство лагеря уделило большое внимание безопасности детей и организации их досуга с насыщенной и интересной программой.
photo2025-07-1617-52-21.jpg
Несмотря на короткий срок, 12-дневный отдых обязательно оставит в сердцах детей светлые и незабываемые воспоминания.