2022-yil 31-mart kuni Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti hududida Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi tomonidan “Assalom Navro‘z – yangilanish, mehr-oqibat va qadr-qimmat ayyomi!” nomli tantanali bayram tadbiri tashkil etildi.
Tadbirda O‘zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri Sh.Shermatov, vazir o‘rinbosarlari, vazirlik tizimidagi korxona va tashkilotlar rahbarlari, har bir tashkilotdan bayram tashkilotchilari, vazirlik tizimidagi hududiy boshqarmalarning vakillari va aloqa sohasida faoliyat yuritgan faxriylar hamda talaba-yoshlar qatnashdilar.
Tadbirda respublikamizning har bir hududiga xos urf-odatlarga asoslangan milliy liboslar va milliy taomlar ko‘rgazmalari tashkil etildi. Ko‘rgazmada vazirlik tizimidagi korxona va tashkilotlar qatori, “Elektromagnit moslashuv markazi” DUK ham o‘ziga biriktirilgan hudud – Jizzax viloyatining milliy taomlari va liboslari ko‘rgazmasi bilan ishtirok etdi. Viloyatning urf-odatlariga xos, milliy ruhda tuzatilgan dekoratsiyalar, Jizzaxning somsasi, xolvasi, qozon patirlari, sariyog‘i, qurti, Baxmalning olmalari bilan bayramona bezatilgan dasturxon va milliy liboslar ko‘rgazmasi mehmonlar tomonidan e’tirofga sazovor bo‘ldi hamda hakamlar hay’ati tomonidan munosib baholandi. Ko‘rgazmada “Elektromagnit moslashuv markazi” DUK “Eng yaxshi Navro‘z taomlari” nominatsiyasi bo‘yicha g‘olib deb topildi.
Navro‘z tantanalari bilan bir qatorda, vazirlik tizimidagi korxona va tashkilotlar tomonidan tizimdagi oliy ta’lim muassasalari bitiruvchi-talabalari uchun “Bo‘sh ish o‘rinlari yarmarkasi” tashkil etildi. Yarmarkada talaba-yoshlar tizimdagi korxonalarda mavjud bo‘sh ish o‘rinlari bilan tanishdilar va ish beruvchilar bilan bevosita muloqotlar asosida ta’lim yo‘nalishlariga mos ishga yo‘llanmalar oldilar.

“Здравствуй, Навруз – праздник обновления, доброты и милосердия!”
31 марта 2022 года Министерством развития информационных технологий и коммуникаций на территории Ташкентского университета информационных технологий им. Мухаммада Аль-Хорезмий организовано торжественное праздничное мероприятие, посвященное празднованию Навруз «Здравствуй, Навруз – праздник обновления, доброты и милосердия!».
На праздновании Навруз приняли участие министр развития информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан, заместители министра, руководители подведомственных предприятий и организаций, организаторы торжества с каждой организации, представители региональных управлений министерства, ветераны сферы связи и студенты университета.
В рамках празднования была организована выставка национальных костюмов и национальных блюд, характерных для каждого региона страны. Наряду с другими предприятиями и организациями, ГУП “Центр электромагнитной совместимости” организована выставка национальных костюмов и блюд Джизакской области. Праздничный дастархан, накрытый джизакской самсой, халвой, Бахмальскими яблоками и другими сладостями, национальные костюмы, продемонстрированные участниками, произвело особое впечатление у организаторов и членов жюри, по решению которых коллектив ГУП “Центр электромагнитной совместимости” стал победителем номинации «Самые лучшие праздничные блюда Навруз».
Вместе с празднованием Навруз, также в университете прошла «Ярмарка свободных рабочих мест», организованная подведомственными министерству предприятиями и организациями, которая дала возможность студентам выпускных курсов не только ознакомиться со свободными рабочими местами на этих предприятиях, но и получить, на основе проведенных собеседований со специалистами, направлений на работу по выбранным ими специальностям.