Jamol Maxsudov vazir o‘rinbosari lavozimiga tayinlandi
O‘zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri o‘rinbosari tayinlandi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2020 yil 10 iyundagi qaroriga muvofiq, Maxsudov Jamol Tilloyevich Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirining telekommunikatsiya infratuzilmasi masalalari bo‘yicha o‘rinbosari lavozimiga tayinlandi. Shu munosabat bilan, bugun vazirlikda tayinlov bo‘lib o‘tdi.
J.Maxsudov shu vaqtga qadar “O‘zbektelekom” aksiyadorlik kompaniyasi bosh direktorining istiqbolli rivojlantirish va innovatsiyalar bo‘yicha o‘rinbosari lavozimida faoliyat ko‘rsatib kelgan.
Shu bilan birga, J. Maxsudov faoliyati davomida “O‘zbektelekom” aksiyadorlik kompaniyasida bir qator rahbar lavozimlarida mehnat qilgan. 2017 yilda O‘zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri o‘rinbosari lavozimida ham faoliyat yuritgan. Toshkent elektrotexnika aloqa institutida “Elektr aloqa muhandisi” mutaxassisligi bo‘yicha tahsil olgan.

Жамол Маxсудов назначен на пост заместителя министра
Состоялось назначение на пост заместителя Министра по развитию информационных технологий и коммуникаций.
В соответствии с постановлением Президента Республики Узбекистана от 10 июня 2020 года, Маxсудов Жамол Тиллоевич был назначен на пост заместителя Министра по развитию информационных технологий и коммуникаций по вопросам телекоммуникационной инфраструктуры. В связи с этим сегодня в Министерстве прошло назначение.
Ж. Маxсудов до этого времени проработал на посту заместителя Генерального директора АК «Узбектелеком» по перспективному развитию и инновациям.
Ж. Максудов в ходе своей профессиональной деятельности также работал на различных руководящих должностях в АК «Узбектелеком». В 2017 году занимал пост заместителя Министра по развитию информационных технологий и коммуникаций. Окончил Ташкентский электротехнический институт связи по направлению «Инженер электросвязи».