Mazkur sayohatda xodimlarimiz “Zomin” tog‘larining landshaftlari va toza tog‘ havosi, flora va faunaning xilma-xilligidan bahra olgan holda Zomin ko‘prigi, “Bobo yong‘oq”, “Ming yillik archa”, “Sherbuloq” ko‘llari hamda boshqa ko‘plab so‘lim yerlarini sayohat qilib madaniy hordiq oldilar.
“O‘zbekiston Shveytsariyasi”ga qiyoslanadigan Zomin tog‘lari inson salomatligi, kayfiyatiga ijobiy ta’sir qilib, kishiga unutilmas taassurotlar beradi.
Zomin tog‘lari dengiz sathidan 2500 metr balandlikda joylashgan bo‘lib, betakror tabiat, qalin archazorga burkangan tog‘lardan tushayotgan muzdek zilol suv va shifobaxsh buloqlarga boy. O‘ziga xos archa va qarag‘ay o‘rmonlarini ham boshqa joylardan topish amrimahol.
Ikki kunlik sayohat davomida xizmatimiz xodimlari dam olish kunlarini mazmunli oʻtkazib, juda foydali va maroqli hordiq chiqarishdi. Albatta bunday sayohat xodimlar ishchanlik qobiliyati va sog‘liqlariga ijobiy ta’sir qiladi.

17-18 августа 2024 года коллектив Центрального аппарата ГУП «ЦЭМС» посетил туристическую зону Заамин, которая располагается на территории Зааминского заповедника в Джизакской области, экологически чистый район, который сохранил первозданный облик.
В этом путешествии наши сотрудники посетили мост Заамин, озера «Бобо ёнгок», «Минг йиллик арча», «Шербулок», и многие другие достопримечательности и получили культурный отдых.
Зааминские горы расположены на высоте 2500 метров над уровнем моря и богаты уникальной природой, целебными источниками и ледяной кристально чистой водой, стекающей с гор, покрытых густыми можжевеловыми зарослями. Уникальные еловые и сосновые леса невозможно найти в других местах.
В течение двухдневного путешествия нашей сотрудники провели насыщенные выходные, совместив очень полезный и приятный отдых. Конечно, такая поездка положительно скажется на работоспособности и здоровье сотрудников.
От лица нашего коллектива выражаем благодарность руководству и профсоюзному комитету ГУП «ЦЭМС» за организацию такого путешествия.