Joriy yilning 24–25 may kunlari “Elektromagnit moslashuv markazi” davlat unitar korxonasi Kasaba uyushmasi qo‘mitasi tashabbusi bilan markaziy apparat xodimlari uchun Jizzax viloyatining betakror tabiati va so‘lim maskanlari bilan mashhur “Zomin” sayyohlik zonasiga ikki kunlik sayohat uyushtirildi.
Mazkur sayohatning asosiy maqsadi xodimlarning ish faoliyatidan charchog‘ini chiqarish, jamoa o‘rtasidagi o‘zaro hamkorlikni mustahkamlash, sog‘lom turmush tarzini targ‘ib qilish, shuningdek, vatanimizning tabiiy boyliklarini yanada chuqurroq o‘rganish va ulardan zavqlanishdan iborat bo‘ldi.
Sayohatning birinchi kuni ishtirokchilarni Zominning boy va betakror tabiati, tog‘ etaklaridagi yashil vodiylar, zilol buloqlar va musaffo havo qarshi oldi. Xodimlar birgalikda piyoda yurishlar uyushtirib, mintaqaning go‘zal manzaralaridan bahramand bo‘lishdi. Ayniqsa, Zomin milliy bog‘i hududidagi sayrlar barcha uchun unutilmas taassurotlar qoldirdi.
Sayohatning ikkinchi kuni esa ertalabdan jismoniy mashqlar va sog‘lomlashtirish faoliyatlari bilan boshlandi. Shundan so‘ng, Zominning tarixiy va madaniy obidalari bilan tanishish maqsadida ekskursiyalar tashkil etildi. Ishtirokchilar mahalliy diqqatga sazovor joylarni ko‘zdan kechirdilar, ularning tarixi va qadimiy an’analari bilan yaqindan tanishdilar.
Ikki kunlik sayohat davomida barcha xodimlar bir-birlari bilan yanada yaqinlashib, do‘stona va iliq muhitda hordiq chiqarishdi.
Bu kabi sayohatlar xodimlarning ijobiy kayfiyatini oshirish, mehnat samaradorligini kuchaytirish, sog‘lom turmush tarziga bo‘lgan qiziqishni orttirish bilan birga, korxonaning jamoaviy birligini yanada mustahkamlashga xizmat qiladi.

Путешествие в Заамин: незабываемый отдых для сотрудников ЦЭМС
24-25 мая текущего года по инициативе профсоюзного комитета государственного унитарного предприятия "Центр электромагнитной совместимости" для сотрудников центрального аппарата была организована двухдневная поездка в туристическую зону "Заамин" известную неповторимой природой и живописными местами Джизакской области.
photo2025-05-2615-29-03.jpg
Основная цель поездки заключалась в том, чтобы избавить сотрудников от усталости от работы, укрепить сотрудничество между коллективом, пропагандировать здоровый образ жизни, а также глубже изучить и насладиться природными богатствами нашей страны.
photo2025-05-2615-29-09.jpg
В первый день экскурсии участников встретила богатая и неповторимая природа Заамина, зеленые долины у подножия гор, кристально чистые родники и свежий воздух. Сотрудники организовали совместные прогулки и насладились прекрасными пейзажами региона. Особенно незабываемыми для всех были прогулки в Зоминском национальном парке.
photo2025-05-2615-29-15.jpg
Второй день поездки начался утром с физических упражнений и оздоровительных мероприятий. После этого были организованы экскурсии с целью ознакомления с историческими и культурными памятниками Заамина. Участники осмотрели местные достопримечательности, ознакомились с их историей и древними традициями.
photo2025-05-2615-29-35.jpg
В течение двухдневного путешествия все сотрудники сблизились друг с другом и отдохнули в дружеской и теплой атмосфере.
Подобные поездки служат повышению позитивного настроения сотрудников, повышению эффективности труда, повышению интереса к здоровому образу жизни, а также дальнейшему укреплению коллективного единства предприятия.