2023 yilgi Butunjahon radioaloqa konferensiyasida Spektr boshqaruvi ko‘rgazmasi
20-noyabrdan 15-dekabrgacha Dubay shahrida (BAA) Butunjahon radioaloqa konferensiyasi boʻlib oʻtmoqda, bu radioaloqa texnologiyalari va simsiz keng polosali ulanish xizmatlarini koʻrsatish sohasidagi innovatsiyalarni rivojlantirishda muhim voqea hisoblanadi. Tadbir doirasida radiochastota spektrini monitoring qilish tizimlari uchun asbob-uskunalar va dasturiy ta’minot ishlab chiqaruvchilarni o‘z ichiga olgan ko‘rgazma tashkil etildi.
gbshstgghdf1000x596.jpeg
Ushbu tadbir jahon ishlab chiqaruvchilari uchun tajriba almashish, yangi texnologiyalarni namoyish etish va ishbilarmonlik aloqalarini o‘rnatish imkonini beruvchi markazga aylandi.
O‘zbekiston Respublikasi delegatsiyasi tarkibida BRK-23 da ishtirok etayotgan “EMMM” DUK xodimlari ushbu ko‘rgazmaga tashrif buyurib, ishlab chiqaruvchilar bilan bir necha uchrashuvlar o‘tkazdilar.
Tadbirning muhim daqiqalaridan biri Rohde&Schwarz, LSTelcom va Progira kabi yetakchi kompaniyalar vakillari bilan uchrashuv bo‘ldi. “EMMM” DUK xodimlari nafaqat radiochastota spektrini monitoring qilish uskunalari sohasidagi so‘nggi tendensiyalar bilan tanishdilar, balki ushbu kompaniyalar vakillari bilan muhim brifing va suhbatlar o‘tkazdilar.
4tgergfgb800x941.jpg
Rohde&Schwarz vakillari bilan suhbat chog‘ida o‘lchash texnologiyalari va radiochastota spektrini tahlil qilish uskunalari sohasidagi so‘nggi yangiliklar muhokama qilindi. Rohde&Schwarz kommunikatsiya texnologiyalari sohasidagi ilg‘or ishlanmalari bilan mashhur va ularning ko‘rgazmadagi ishtiroki o‘zlarining eng so‘nggi ishlanmalarini kashf qilish uchun noyob imkoniyatni taqdim etdi.
Xodimlar LSTelcom vakillari bilan telekommunikatsiya va spektr monitoringi sohasidagi dolzarb masalalarni muhokama qilishdi. Kompaniya radiochastota spektrini nazorat va tahlil qilish uchun dasturiy yechimlari bilan tanilgan bugungi aloqa muhitining muhim jihatidir.
Progira radiochastota tarmoqlarini rejalashtirish va optimallashtirish sohasidagi so'nggi ishlanmalarini taqdim etdi. Ushbu kompaniya vakillari bilan uchrashuv “EMMM” DUK xodimlariga radiochastota spektrini monitoring qilish vositalarining kelajakdagi rivojlanishini qaysi texnologiyalar belgilab berishini chuqurroq tushunish imkonini berdi.
erghtyn751x1000.jpeg
Bunday uchrashuvlar va muhokamalar nafaqat sohaning asosiy ishtirokchilari o‘rtasida tajriba va bilim almashish imkonini beradi, balki radiochastota spektrini nazorat va tahlil qilishning mavjud usullarini takomillashtirish imkonini ham beradi. BRK-23 doirasidagi ko‘rgazmada ishtirok etish “EMMM” DUKning respublikamiz radiochastota spektrini monitoring qilish sohasida samaradorlik va xavfsizlikni ta’minlash bo‘yicha ilg‘or texnologiyalarni faol joriy etayotgan yetakchi innovatsion markaz sifatidagi pozitsiyasini tasdiqladi.

В городе Дубай (ОАЭ) с 20 ноября по 15 декабря проходит Всемирная конференция радиосвязи, представляющей собой важное событие в области развития технологий радиосвязи и инноваций в области беспроводных услуг широкополосного доступа. В рамках данного мероприятия организована выставка, в том числе производителей оборудования и программных обеспечений для систем мониторинга радиочастотного спектра.
Это событие стало центром внимания для мировых производителей, представляя возможность для обмена опытом, демонстрации новых технологий и установления деловых контактов.
Сотрудники ГУП "ЦЭМС", участвующие на ВКР-23 в составе делегации Республики Узбекистан посетили данную выставку и провели несколько встреч с производителями.
Одним из ключевых моментов мероприятия стала встреча с представителями таких ведущих компаний, как "Rohde&Schwarz", "LSTelcom" и "Progira". Сотрудники ГУП "ЦЭМС" не только ознакомились с последними тенденциями в сфере оборудования для мониторинга радиочастотного спектра, но и провели беседы с представителями этих компаний.
В ходе беседы с представителями "Rohde&Schwarz" были рассмотрены последние инновации в области измерительных технологий и оборудования для анализа радиочастотного спектра. Компания "Rohde&Schwarz" известна своими передовыми разработками в сфере технологий связи, и их участие в выставке предоставило уникальную возможность познакомиться с их последними разработками.
С представителями "LSTelecom" сотрудники обсудили актуальные вопросы в области телекоммуникаций и спектрального мониторинга. Компания известна своими решениями в области разработки программного обеспечения для мониторинга и анализа радиочастотного спектра, что является критически важным аспектом в современной среде связи.
"Progira" представила свои новейшие разработки в области планирования и оптимизации радиочастотных сетей. Встреча с представителями этой компании позволила сотрудникам ГУП "ЦЭМС" более глубоко понять, какие технологии будут определять будущее развитие средств мониторинга радиочастотного спектра.
Такие встречи и обсуждения не только способствуют обмену опытом и знанием между ключевыми игроками отрасли, но и предоставляют возможность улучшить существующие методы мониторинга и анализа радиочастотного спектра. Участие в выставке в рамках ВКР-23 подтвердило позицию ГУП "ЦЭМС" в качестве ведущего инновационного центра, активно внедряющего передовые технологии для обеспечения эффективности и безопасности в сфере мониторинга радиочастотного спектра в республике.