Bugun, 3-iyul kuni, Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universitetida bakalavriat bosqichi bitiruvchilarini tantanali kuzatish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda Raqamli texnologiyalar vaziri Sherzod Shermatov, soha korxonalari va tashkilotlari rahbarlari, universitetning faxriy professor-o‘qituvchilari, bitiruvchilar hamda ularning ota-onalari ishtirok etdilar.
Marosim davomida so‘zga chiqqan mehmonlar universitetni muvaffaqiyatli tamomlagan bitiruvchilarni samimiy tabriklab, bugungi kun ularning hayotidagi eng muhim bosqichlardan biri ekanini ta’kidladilar. Zamonaviy bilim va ko‘nikmalarga ega yosh mutaxassislar mamlakatning raqamli transformatsiyasi, AT sohasi rivojiga munosib hissa qo‘shishiga ishonch bildirildi.
Raqamli texnologiyalar vaziri Sherzod Shermatov bitiruvchilarga kelgusidagi kasbiy faoliyatida ulkan muvaffaqiyatlar, doimiy izlanish va yuksak marralarni tilab, o‘z bilim va salohiyatini yurt taraqqiyoti yo‘lida samarali safarbar etishga chaqirdi.
Shuningdek, marosim davomida bitiruvchilarga esdalik yorliqlari tantanali ravishda topshirildi. Ular universitetdagi tahsil yillari davomida orttirgan bilim va tajribalari kelgusidagi faoliyatlari uchun mustahkam poydevor bo‘lishi qayd etildi.

Будущие ИТ-специалисты сделали первый шаг к профессиональной карьере
3 июля в Ташкентский университет информационных технологий имени Мухаммада аль-Хорезми состоялась торжественная церемония вручения дипломов выпускникам бакалавриата.
В мероприятии приняли участие министр цифровых технологий Республики Узбекистан Шерзод Шерматов, руководители предприятий и организаций отрасли, почетные профессора и преподаватели университета, выпускники и их родители.
Выступая на церемонии, почетные гости поздравили выпускников с успешным окончанием университета, отметив, что этот день является одним из самых важных этапов в их жизни. Была выражена уверенность, что молодые специалисты, обладающие современными знаниями и компетенциями, внесут достойный вклад в цифровую трансформацию страны и дальнейшее развитие сферы информационных технологий.
Министр цифровых технологий Шерзод Шерматов пожелал выпускникам больших успехов в профессиональной деятельности, постоянного стремления к новым знаниям и достижения высоких целей, призвав их эффективно применять свои знания и потенциал во благо развития страны.
В завершение церемонии выпускникам были торжественно вручены дипломы. Было отмечено, что знания, навыки и опыт, полученные за годы обучения в университете, станут прочной основой для их дальнейшего профессионального роста.