Joriy yilning 6-avgust kuni Jizzax viloyati EMMX va Sh.Rashidov tumani IIB xodimlari tomonidan “REV va YuChQlarni Jizzax viloyati hududida sotib olish, sotish yoki o‘rnatish, olib kirish va ulardan foydalanish ustidan nazoratni tashkil etish va radioxalaqitlarni bartaraf etishda vazirliklar va idoralarning o‘zaro hamkorligi yuzasidan 2024-yilda olib boriladigan chora-tadbirlar rejasi”ga asosan Sh.Rashidov tumanida tezkor tadbir o‘tkazildi.
Mazkur tadbir jarayonida Sh.Rashidov tumani hududida joylashgan 3 ta umumiy ovqatlanish korxonalarida 7 dona REVdan noqonuniy ravishda foydalanilayotganligi aniqlandi va barchasiga bayonnomalar rasmiylashtirilib, Sh.Rashidov tumani IIB xodimi tomonidan vaqtinchalik olib qo‘yildi. Ushbu holat yuzasidan Sh.Rashidov tumani IIB tomonidan MJTKning 152-moddasiga asosan ma’muriy ish yuritilishi belgilab olindi.

В Ш.Рашидовском районе Джизакской области проведены оперативные мероприятия по выявлению незаконно действующих РЭС
6 августа текущего года сотрудниками СЭМС Джизакской области и ОВД Ш.Рашидовского района на основании «Плана мероприятий на 2024 год по организации контроля за соблюдением порядка реализации, приобретения, установки, ввоза и использования РЭС и ВЧУ, а также устранению радиопомех» в Ш.Рашидовском районе было проведено оперативное мероприятие.
sdfggbdsv.jpg
hgftrgegfrg.jpg
В ходе данных мероприятий были выявлены, что на  трёх предприятиях общественного питания незаконно использовались носимые радиостанции в количестве 7 штук,  которые были изъяты сотрудниками ОВД Ш.Рашидовского района с оформлением соответствующих протоколов. По данным фактам правонарушений были подготовлены материалы для принятия мер на основании статьи 152 Административного кодекса Республики Узбекистан.