2025-yilning 17-aprel kuni Samarqand viloyati Elektromagnit moslashuv xizmatida korrupsiyaga qarshi kurashish va uning oldini olish yo‘nalishida ko‘nikmalarni oshirish maqsadida “Korrupsiyaga qarshi kurashish” mavzusida navbatdagi davra suhbati bo‘lib o‘tdi.
Davra suhbatini Samarqand viloyati Elektromagnit moslashuv xizmati boshlig‘i X.T.Tojiyev olib bordi.
Davra suhbati davomida Samarqand viloyati Elektromagnit moslashuv xizmati xodimlariga korrupsiya inson va jamiyat hayotini izdan chiqarib, jamiyatning rivojiga rahna soluvchi illat ekanligi to‘g‘risida ma’lumotlar berildi.
Shuningdek, xodimlarga “Korrupsiyaga qarshi kurashish to‘g‘risida” gi O‘zbekiston Respublikasi Qonunining mazmun-mohiyati hamda korrupsion holatlar va manfaatlar to‘qnashuvi kabi holatlarga guvoh bo‘lganda harakatlanish tartibi to‘g‘risida tushunchalar berildi.
Qiziqarli savol-javoblarga boy o‘tgan davra suhbatidan EMMX xodimlari o‘zlariga yetarlicha xulosa chiqardilar.

«Борьба с коррупцией: от действий к результату»
17 апреля текущего года в Службе электромагнитной совместимости Самаркандской области состоялся следуюший круглый стол на тему «Борьба с коррупцией», с целью совершенствования навыков по противодействию коррупции и ее профилактике.
Круглый стол вел начальник СЭМС Самаркандской области Тожиев Х.Т.
Во время беседы сотрудникам Службы электромагнитной совместимости Самаркандской области была представлена информация о том, что коррупция является пороком, подрывающим развитие общества и разрушающим жизнь как отдельного человека, так и всего общества в целом.
Сотрудникам предоставлена информация о сути Закона Республики Узбекистан «О противодействии коррупции» и порядка действий при выявлении случаев, связанных с коррупцией и конфликтом интересов.
Сотрудники Службы электромагнитной совместимости сделали для себя достаточные выводы из круглого стола, прошедшего в форме увлекательных вопросов и ответов.