Qo‘shimcha 300 nafarga yaqin yangi ishchi o‘rinlari yaratilayotgan Qo‘ng‘iroqlarga xizmat ko‘rsatish markazining yangi bo‘linmasi faoliyatini yanada kengaytirish vazifalari belgilandi
AKT vaziri 2021-yil 24-noyabrda “O‘zbektelekom” AK “Sotuv va xizmat ko‘rsatish markazi” filiali qoshidagi Qo‘ng‘iroqlarga xizmat ko‘rsatish yagona markazi faoliyati bilan tanishib Call-markazlar faoliyatini kengaytirib, rivojlantirish orqali qo‘shimcha ishchi o‘rinlari yaratish vazifalarini belgilab bergandi. Bugun, 13-iyun kuni yuqorida berilgan vazifalarning amalga oshirilgan natijalarini ko‘rish maqsadida Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri Sherzod Shermatov “O‘zbektelekom” AK “Sotuv va xizmat ko‘rsatish markazi” filiali qoshidagi yangi kengaytirilgan Qo‘ng‘iroqlarga xizmat ko‘rsatish yagona markazi (254/255 EATS)ga bordi. Tashrif avvalida AKT vaziri xizmat faoliyatida amalga oshirilayotgan ishlar va xodimlar uchun yaratilgan sharoitlar bilan tanishtirildi.  Dastlab markaz mutaxassislari Call-markazni rivojlantirish doirasida amalga oshirilayotgan ishlar, xodimlar sonini kengaytirish rejalari va tez orada amalga oshirilishi rejalashtirilgan yangi loyihalar haqida so‘zlab berdilar. Shundan so‘ng erishilgan natijalar ko‘rib chiqildi. Xususan, o‘ndan ortiq davlat organlari, jamoat tashkilotlari va tadbirkorlik subyektlari faoliyatiga oid murojaatlar bo‘yicha Call-markazga bugungi kungacha 1000 nafarga yaqin xodim jalb etilgani aytildi. Jumladan, 6 oy davomida 300 nafarga yaqin yangi ish joyi yaratilgani ta’kidlandi. Shuningdek, yanada koʻproq davlat organlari va xo‘jalik yurituvchi subyektlarga Call-markaz xizmatlarini koʻrsatish va kengaytirish koʻzda tutilgan. Tanishuv jarayonida faoliyat davomida erishilgan natijalarga alohida e’tibor qaratildi. Shuningdek, mijozlar sonini oshirish maqsadida yo‘lga qo‘yilishi rejalashtirilayotgan loyihalar haqida ham ma’lumot berildi. Taqdimot chog‘ida AKT vaziri Sherzod Shermatov o‘z taklif va mulohazalarini bildirib, yangi ishchi o‘rinlarini hududlarda ko‘proq yaratish bo‘yicha tapshiriqlar berdi. Bu borada qilinadigan ishlar va mavjud muammolarni birgalikda o‘rganish yechimini topishda yordam berishini ta’kidladi.

Поставлены задачи по дальнейшему расширению нового филиала Центра обслуживания вызовов, в котором создается около 300 новых рабочих мест
Напомним, что 24 ноября 2021 года министр ИКТ ознакомился с деятельностью Единого колл-центра при филиале «Центр продаж и обслуживания» АК «Узбектелеком» и дал поручения по расширению и развитию деятельности колл-центров, определил задачи по созданию новых рабочих мест. Сегодня, 13 июня в целях ознакомления с реализацией поставленных задач министр ИКТ Шерзод Шерматов осуществил визит Единый центр обслуживания звонков (254/255 ЭАТС) при филиале "Центр продаж и обслуживания" АК "Узбектелеком". В начале визита Министр ИКТ ознакомился с проводимой в службе работой и условиями, созданными для персонала. Специалисты центра рассказали о проводимой работе по развитию колл-центра, планах по расширению штата и новых проектах, которые будут реализованы в ближайшее время. Затем результаты были рассмотрены. В частности, в Call-центр на сегодняшний день привлечено около 1000 сотрудников, которые обслуживают звонки касательно деятельности более десятка государственных органов, общественных организаций и бизнеса. В частности, за полгода создано около 300 новых рабочих мест. Также планируется предоставлять и расширять услуги колл-центра для еще большего числа государственных учреждений и предприятий. Во время визита особое внимание было уделено результатам, достигнутым в ходе деятельности. Он также проинформировал о проектах, которые планируется запустить для увеличения числа клиентов. В ходе презентации Министр ИКТ Шерзод Шерматов высказал свои предложения и замечания, а также поручил создать больше рабочих мест в регионах. Он отметил, что совместное изучение предстоящей работы и существующих проблем поможет найти решение.