Qoraqalpog‘iston Respublikasi EMMXda “Obodonlashtirish tadbirlari” o‘tkazildi
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2023‑yil 21‑iyuldagi 459‑F‑sonli farmoyishi  ijrosini ta’minlash maqsadida 2023‑yil 30‑iyuldan 30‑avgustgacha yurtimiz bo‘ylab “Obodonlashtirish oyligi” o‘tkazilmoqda. Shu maqsadda joriy yilning 12‑avgust kuni Qoraqalpog‘iston Respublikasi Elektromagnit moslashuv xizmatida “Obodonlashtirish oyligi” doirasida xashar o‘tkazildi.
O‘nga ko‘ra, Nukus shahri Pushkin ko‘chasi, Radionazorat punkt joylashgan 45-uy oldida 800 kv.metr maydonda obodonlashtirish va ko‘kalamzorlashtirish ishlari olib borildi. Daraxtlarga shakl berilib, yovvoyi cho‘plar chopildi, ariqlar chiqindilardan tozalandi va  bolalar maydonchasi tartibga keltirildi. Yig‘ilgan chiqindilar Nukus shahar Obodonlashtirish boshqarmasi tomonidan belgilangan joylarga olib chiqildi.

В СЭМС Республики Каракалпакстан проведено мероприятие по благоустройству
В целях обеспечения выполнения постановления Кабинета Министров Республики Узбекистан № 459 Ф от 21 июля 2023 года, с 30 июля по 30 августа 2023 года по всей стране проводится «Месяц благоустройства». С этой целью исполнения данного постановления, 12 августа текущего года в СЭМС Республики Каракалпакстан проведено мероприятие в рамках «Месяца благоустройства».
Согласно ему, перед домом 45 по улице Пушкина, где расположен Радиоконтрольный пункт, на площади 800 квадратных метров проведены работы по благоустройству и озеленению. Деревьям придали форму, скосили сорняки, очистили канавы от мусора и обустроили детскую площадку. Собранные отходы были вывезены в определенные места Управлением «Благоустройства» города Нукус.