2025-yil 29-may kuni Surxondaryo viloyatidagi Elektromagnit moslashuv xizmatida korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha navbatdagi davra suhbati bo‘lib o‘tdi. Ushbu tadbir korrupsiyaning salbiy oqibatlari, uni keltirib chiqaruvchi omillar va oldini olish choralari haqida xodimlarning huquqiy bilimlarini oshirish maqsadida tashkil etildi.
photo2025-06-0411-08-05.jpg
Tadbirda 2-toifali tarmoq muhandisi Islamov J.X. so‘zga chiqib, O‘zbekiston Respublikasida korrupsiyaga qarshi kurashish borasida amalga oshirilayotgan muhim islohotlar, jumladan, maxsus qonun hujjatlari, davlat xizmatlarining elektronlashtirilishi, ochiq va shaffof byudjet siyosati hamda Korrupsiyaga qarshi kurashish agentligining faoliyati haqida qisqacha ma’lumot berdi.
photo2025-06-0411-08-11.jpg
Shuningdek, davra suhbati davomida xodimlar korrupsiya mavzusida tayyorlangan ta’sirli video lavhalar bilan tanishdilar. Ushbu videoroliklar orqali korrupsiyaning jamiyat taraqqiyotiga salbiy ta’siri, unga qarshi kurashishning ahamiyati va har bir fuqaroning bu boradagi fuqarolik pozitsiyasi yoritib berildi. Ko‘rilgan lavhalar yuzasidan ochiq muloqot va muhokamalar tashkil etildi.
photo2025-06-0411-08-16.jpg
Tadbir yakunida xodimlar korrupsiyaga qarshi kurashda har bir davlat xizmatchisining halolligi va mas’uliyati katta o‘rin tutishini ta’kidlab, bu kabi ma’rifiy uchrashuvlar amaliy foyda berishini e’tirof etdilar.
Mazkur tadbir korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha huquqiy madaniyatni oshirish, xodimlarning mas’uliyatini kuchaytirish va ushbu illatga nisbatan murosasiz munosabatni shakllantirishga xizmat qildi.

29 мая 2025 года в Службе электромагнитной совместимости Сурхандарьинской области состоялся очередной круглый стол, посвящённый борьбе с коррупцией. Мероприятие было организовано с целью повышения правовой осведомлённости сотрудников о негативных последствиях коррупции, факторах, способствующих её возникновению, и мерах по её предотвращению.
Во время встречи инженер сетей 2 категории Исламов Ж.Х. выступил с краткой информацией о ключевых реформах, осуществляемых в Республике Узбекистан в сфере борьбы с коррупцией. В частности, он отметил принятие специальных нормативно-правовых актов, внедрение электронных государственных услуг, политику открытого и прозрачного бюджета, а также деятельность Агентства по борьбе с коррупцией.
Кроме того, в ходе круглого стола сотрудники ознакомились с видеороликами, подготовленными на тему коррупции. В этих видеоматериалах были освещены негативные последствия коррупции для развития общества, значимость борьбы с этим злом и важность гражданской позиции каждого человека. После просмотра состоялось открытое обсуждение и обмен мнениями.
В завершение мероприятия участники подчеркнули, что в борьбе с коррупцией важную роль играет честность и ответственность каждого государственного служащего, а подобные просветительские встречи приносят реальную пользу.
Данное мероприятие послужило повышению правовой культуры в сфере борьбы с коррупцией, укреплению ответственности сотрудников и формированию нетерпимого отношения к данному негативному явлению.