Termiz tuman Ichki ishlar bo‘limida hamkorlikda o‘quv-seminar mashg‘uloti o‘tkazildi
Joriy yilning 27-avgust kuni Surxondaryo  viloyati  EMMX xodimlari tomonidan Termiz tuman Ichki ishlar bo‘limi xodimlariga O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2020-yil 22-dekabrdagi 801-sonli Qarorining 3-ilovasi “Radioelektron vositalar va yuqori chastotali qurilmalarni sotib olish (berish), sotish va (yoki) o‘rnatish (qurish), olib kirish, ulardan foydalanish tartibiga rioya qilinishi ustidan nazoratni tashkil etish hamda radioxalaqitlarni bartaraf etishda vazirliklar va idoralarning o‘zaro hamkorligi to‘g‘risida”gi Nizomning ijrosini ta’minlash, hamda hamkorlikda olib boriladigan ishlarni yanada mustahkamlash maqsadida o‘quv-seminar mashg‘uloti o‘tkazildi.
photo2025-08-2914-52-00.jpg
photo2025-08-2914-52-05.jpg
Tashkil etilgan o‘quv-seminarda Surxondaryo  viloyati  EMMX 2-toifali muhandisi Nabiyev Samadjon Safar o‘g‘li tomonidan Termiz tuman Ichki ishlar bo‘limidagi huquqbuzarliklar profilaktikasi xodimlariga O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2020-yil 22-dekabrdagi 801-son qarorining 3-ilovasidagi Nizomga asosan hamkorlikda ishlash tartibi, radioelektron vositalar va yuqori chastotali qurilmalardan noqonuniy foydalanish holatlarini bartaraf etish yuzasidan reyd tadbirlarini hamkorlikda tashkillashtirish, tadbir davomida aniqlangan huquqbuzarlik holatlari bo‘yicha qonuniy choralar ko‘rilishini ta’minlash hamda hujjatlashtirish (ashyoni olib qo‘yish, ekspertizadan o‘tkazish va to‘plangan hujjatlarni vakolatni organga yuborish) jarayonlarida profilaktika inspektorlarining ishtirokini ta’minlash zarurligi tushuntirildi.
Shuningdek, nazorat qilish borasida hamkorlikdagi amalga oshirilishi lozim bo‘lgan ishlar yuzasidan tushunchalar berildi.

В Термезском районном отделении внутренних дел проведён совместный учебный семинар
27 августа текущего года сотрудниками CЭМC Сурхандарьинской области был проведён учебный семинар для сотрудников Термезского районного отделения внутренних дел.
Целью семинара было обеспечение исполнения Положения, утверждённого приложением №3 к постановлению Кабинета Министров Республики Узбекистан №801 от 22 декабря 2020 года — «О порядке организации контроля за соблюдением правил приобретения (передачи), продажи и (или) установки (строительства), ввоза и использования радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств, а также о взаимодействии министерств и ведомств при устранении радиопомех», а также укрепление сотрудничества между ведомствами.
photo2025-08-2914-52-00.jpg
photo2025-08-2914-52-05.jpg
В рамках организованного семинара инженер 2-й категории CЭМC Сурхандарьинской области Набиев Самаджон Сафарович предоставил разъяснения инспекторам по профилактике правонарушений районного отделения внутренних дел, относительно порядка взаимодействия на основе вышеуказанного Положения.
Он подчеркнул необходимость совместного проведения рейдов по выявлению и устранению случаев незаконного использования радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств, принятия законных мер по выявленным нарушениям, оформления соответствующей документации (изъятие предметов, проведение экспертизы, направление собранных материалов в уполномоченные органы), а также обеспечения участия в этом процессе участковых инспекторов.
Кроме того, были даны пояснения по вопросам, связанным с совместной деятельностью по осуществлению контроля.