Yangi hayot uchun, Yangi Oʻzbekiston uchun!
Joriy yil mamlakatimizda Mustaqillik kuni ayni shu bayram “Yangi hayot uchun, Yangi Oʻzbekiston uchun!” bosh g‘oyasi negizida nishonlanmoqda. Prezident Shavkat Mirziyoyev 2023-yil 27-iyulda “O‘zbekiston Respublikasi davlat mustaqilligining o‘ttiz ikki yillik bayramiga tayyorgarlik ko‘rish va uni o‘tkazish toʻgʻrisida”gi qarorini imzoladi.
qqqq11000x584.jpg
Ushbu qaror ijrosi yuzasidan, Samarqand viloyati Elektromagnit moslashuv xizmatida “Yangi hayot uchun, Yangi Oʻzbekiston uchun!” degan bosh gʻoyani oʻzida mujassam etgan maʼnaviy-maʼrifiy o‘quv soati tashkil etildi.
qqqqq21000x652.jpg
Tadbirda Samarqand viloyati Elektromagnit moslashuv xizmati boshlig‘i X.Tojiyev va muhandislar A.Olmasov hamda M.Abdualimovlar so‘zga chiqishdi. Ular o‘z nutqida mustaqillik yillarida mamlakatimizda amalga oshirilayotgan islohotlar va xalqimizning ertangi farovonligini yanada yuksaltirish borasida olib borilayotgan ishlar, ayniqsa keng bunyodkorlik ishlari yuzasidan ma’lumotlar berishdi.

В текущем году в нашей стране отмечается День Независимости, основанный на этой главной идее «Во имя новой жизни, во имя Нового Узбекистана!». 27 июля 2023 года Президент Шавкат Мирзиёев подписал постановление «О подготовке и проведении празднования 32-й годовщины государственной независимости Республики Узбекистан».
В связи с исполнением данного постановления в Службе электромагнитной совместимости Самаркандской области был организован духовно-просветительский учебный час, который воплотил в себе главную идею «Во имя новой жизни, во имя Нового Узбекистана!»
На мероприятии выступили начальник Службы электромагнитной совместимости Самаркандской области Х.Тожиев, инженеры А. Oлмасов и М. Абдуалимов. В своем выступлении они дали информацию о реформах, проводимых в нашей стране за годы независимости и проводимой работе по дальнейшему повышению благосостояния нашего народа, особенно об обширной созидательной работе.